تحقیق درباره اثر وزن مولکولی و DD کیتین و کیتوسان روی فرآیند ترمیم زخم

دانلود فایل تحقیق درباره اثر وزن مولکولی و DD کیتین و کیتوسان روی فرآیند ترمیم زخم با برچسبهای تحقیق درباره اثر وزن مولکولی و DD کیتین و کیتوسان روی فرآیند ترمیم زخم,تحقیق,درباره,اثر,وزن,مولکولی,و,DD,کیتین,و,کیتوسان,روی,فرآیند,ترمیم,زخم

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word 

 (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:14

 

 

قسمتی از متن فایل دانلودی:

اثر  وزن مولکولی و DD کیتین و کیتوسان روی فرآیند ترمیم زخم

خلاصه :

در این مقاله اثر کیتین و کیتوسان روی فرآیند ترمیم زخم ها و برش های خطی در موش ها بررسی شده است . تحکام شکاف زخم در گروههای کیتوسان (cos),D-glucosamine (GL­c­NAc­­)]   N-acetyl –D-glucosamine و Chiti – aligosaccharide (NACOS) و کیتین ) بیشتر بود .

فعالیت آنزیم های کلاژناز هم در گروه های کیتوسان بیشتر از گروههای کتین است .

میزان تغییرات در مورد تجمع و استحکام و فعالیت آنزیم های کلاژ ناز در نمونه های مختلف زیاد نبود.

دریافته های بافت شناسی رشته های کلاژن به صورت عمود بر خط برش در گروه های (NACOS,COS) رشد کردند و در گروههای کیتوسان تعدادی فیبروبلاست فعال شده در اطراف زخم دیده شد.

در DD های بالا استحکام خط برش ترمیم یافته بیشتر است مچنین سمیزان فیبروبلاست های ظاهر شده اطراف زخم .  

 

مقدمه :

کیتین و کیتوسان تعدادی خواص بیولوژیکی مفید در کاربرد هایی نظیر : 1- پوشش زخم ها 2- زیست سازگاری بالا 3-قابلیت زیست ستخریب پذیری 4- عامل انعقاد خون 5- عامل ضد عفونت 6- عامل تسریع در ترمیم زخم در این تحقیق روی اثر کیتین و کیتوسان روی ترمیم زخم کار شده و بهایننتیجه رسیده که این موارد ست های ترمیم و سلول های (PMN) Polymorphonuclear و فیبروبلاست ها و سلول های اندوتلیال رگ ها را فعال می کنند .

وقتی کیتین و کیتوسان در بدن استفاده می شوند توسط آنزیم های کیتیناز و کیتوساناز خریب می شوند و متعاقباٌ به متومر و الیگومر هایشان تبدیل می شوند.

و….


 

با تشکر از شما کاربر گرامی جهت بازدید از سایت دانلود فایل. سایت دانلود فایل لینک دانلود انواع فایلها از جمله تحقیق درباره اثر وزن مولکولی و DD کیتین و کیتوسان روی فرآیند ترمیم زخم  را از سراسر اینترنت برای راحتی شما دوستان جمع آوری کرده است.. شما پس از کلیک روی دریافت فایل به سایت اصلی جهت دانلود فایل خود راهنمایی می شوید.. پس لطفا در صورت هر گونه مشکل در فایل دانلودی  لطفا با سایت اصلی در قسمت تماس با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید تا مشکل شما بررسی و رفع گردد.. باتشکر

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *