خطاهای پزشکی PPT

دانلود فایل خطاهای پزشکی PPT با برچسبهای خطاهای پزشکی PPT

 

 

 

 

 

نام محصول : پاورپوینت خطاهای پزشکی

فرمت : PPT

حجم : 0.4 مگابایت

تعداد اسلاید : 46

زبان : فارسی 

سال گردآوری : 97

 

آقای حسین عالمی 34 ساله بدلیل درد کمر (LBP) به اورژانس بیمارستان الف مراجعه نموده است .او این درد را در هفته گذشته تحمل کرده و در شرح حال هیچ نکته قابل توجهی غیر از یک هفته تب که با استامینوفن برطرف شده، ندارد.

در سوابق او اعتیاد به مواد مخدر تزریقی تا یکسال گذشته هست که با متادون و ایبوپروفن تحت درمان قرار گرفته است.

در معاینه تاکیکاردی مختصر و درد ناحیه لومبوساکرال مشهود وگزارش رادیو گرافی نرمال است.

آقای عالمی با تشخیص درد ناحیه تحتانی کمر  ساده و خود محدود شونده  با ایبوپروفن و توصیه به استراحت و ویزیت بعدی توسط پزشک مرخص میگردد.

 

آقای عالمی روز بعد به پزشک مراجعه نکرد ولی بدلیل درد شبانه کمر، شب بعد  مجددا به اورژانس بیمارستان دیگر مراجعه نمود ولی باز هم با مسکن و توصیه به ویزیت بعدی مرخص شد

بعد از چهار روز آقای عالمی با شکایت از تشدید درد و کوتاهی نفسهایش به اورژانس امد و در معاینه رالهای دوطرفه ریوی، سوفل قلبی در ناحیه میترال و خطوط فلکسورال هردو اندام تحتانی مراجعه نمود.

 

}آقای عالمی با فاصله کوتاهی پس از بستری مبتلا به نارسایی تنفسی، افت سلولهای خونی و نارسایی حاد کلیوی شد و علیرغم تلاشهای جدی تیم پزشکی برای بازگشت و تزریق سلولهای خونی و وازو پرسور ها ، به دلیل خونریزی از نقاط مختلف بدن و شوک  در گذشت.
}کشت خون آقای عالمی که پس از مرگ او آماده شد، استافیلوکوک اورئوس مقاوم به متی سیلین را نشان داد که وژتاسیون تریکوسپید و پنومونی و انفارکتهای کلیه را سبب شده بود.  در حالیکه هیچیک از این مشکلات و احتمال بروز آنها در طی دوهفته مراجعات مکرر آقای عالمی مدنظر قرار نگرفت و حتی یک آنتی بیوتیک هم دریافت نکرده بود. 
به نظر شما چرا چنین اتفاقی افتاد؟

آیا اندوکاردیت عفونی در افراد معتاد تزریقی  ناشناخته است؟

آیا سابقه تب و اعتیاد تزریقی در شرح حال کم اهمیت است؟

آیا همه تشخیصهای افتراقی کمردرد، آنهم در فردی معتاد مد توجه بود؟

پس از مراجعه مجدد و بستری شدن چه فرآیندی مناسب بود؟

تب، سابقه اعتیاد، عفونت ادراری و یا پوستی، کاهش وزن  علایم قرمز در مدیریت بیمار کمردردی هستند

بعنوان یک قانون افراد معتاد دارای ریسک بالای ابتلا به عفونتهای شدید هستند پس  بررسی کشت خون و عفونتهای احتمالی در اولویت مدیریت بیماران معتاد است.

 حال شما بگویید آیا خطایی رخ داد؟؟؟ 

 


 

با تشکر از شما کاربر گرامی جهت بازدید از سایت دانلود فایل. سایت دانلود فایل لینک دانلود انواع فایلها از جمله خطاهای پزشکی PPT  را از سراسر اینترنت برای راحتی شما دوستان جمع آوری کرده است.. شما پس از کلیک روی دریافت فایل به سایت اصلی جهت دانلود فایل خود راهنمایی می شوید.. پس لطفا در صورت هر گونه مشکل در فایل دانلودی  لطفا با سایت اصلی در قسمت تماس با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید تا مشکل شما بررسی و رفع گردد.. باتشکر

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *